2007/08 ősz

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

15. Forduló: Fonyód - Andocs 2:0 (2:0)

2007.11.21. 08:14
A múlt heti havazás miatt mégsem az utolsó fordulóra került sor az Andocs ellen, ugyanis az igali derbi még csak ezután következik. Hacsak nem történik megint valami, és a jövő hét végére ismét "leszakad" az ég és a Karácsony közeledtével lehulló friss hó miatt elmarad az a forduló is. Bízzunk benne, hogy nem lesz így, s hogy miért, arra a mostani győzelmünk adhat magyarázatot! Nem mehettünk biztosra ugyanis a vendég Andocs ellen, hiszen mindenki emlékszik még rá, hogy tavaly mekkora pofont kaptunk tőlük, amiért most sikerült visszavágni. Már a mérkőzés előtt felhívta a figyelmünket Koszics Károly vezetőedző arra, nehogy valaki úgy lépjen pályára, hogy ez a meccs megvan, mert ez koránt sem volt így. Sőt, a mérkőzés elején nem igen találtuk a ritmust. Sajnos a helyzetek sem jöttek, igaz a vendégek sem sziporkáztak a kapunk előtt. Aztán mint derült égből a villámcsapás vezetést szereztünk. Egy szélről beadott labdára "robbant rá" a vendégek fiatal védője és a hálóba vágta azt. 1:0! Nem mondhatnánk, hogy ezután már azt történt amit szerettünk volna, ugyanis a játék itt-ott akadozott. A küzdés viszont nagy volt, előjött az a bizonyos fonyódi szív! Hajtott a csapat becsülettel, aminek meg lett az eredménye. Egy kapu előtti kavarodás lezárásaként Kovács Milán lőtt a bal alsó sarokba és akkor még nem tudtuk, de ezzel ki is alakította a végeredményt. Igen, hiszen a második félidőben egy-két bravúrt bemutatva a vendégek kapusa minden próbálkozásunkat hatástalanította, vagy rosszul céloztunk. A vendégeknek is volt egy óriási ziccerük, de Szabó Roli eszén nem lehetett túl járni. Ha pedig már ő sem tudott közbeavatkozni, akkor a kapufa mentett helyette. Összességében a játékot és a küzdést tekintve megérdemelten tartottuk itthon a három pontot! A csapatnak nagyon kellett ez a győzelem, amit Molnár Ákosnak, barátunknak és csapattársunknak ajánlunk! A mérkőzés után észlelt lopás nem tette teljessé a győzelem okozta örömünket. A szégyenletes esettel kapcsolatban mást nem szeretnénk nyilatkozni! Folytatás Igalban...

14. Forduló: Igal - Fonyód 1:3 (0:2)

2007.11.16. 13:42
Önbizalommal telve utazott a csapat az őszi szezon utolsó, korábban elhalasztott mérkőzésére. Koszics Károly edző azonban óvaintette a csapatot a korai örömtől és kihangsúlyozta, hogy véletlenül se írjuk le az igali együttest, annak ellenére, hogy a múlt héten óriási zakóba szaladtak bele és két mezőnyjátékosuk is eltiltás alatt volt. A mérkőzés elején Dinnyés Isti hagyott ki egy nagy helyzetet. Visszatért a csapatba a korábban 7 mérkőzésre eltiltott Fenyvesi Flórián is. És mivel újra pályára léphetett, ezért örömében lőtt is egy szép gólt a 13. percben, Rómer Rómeó beadását követően. Aztán Kovács Péter helyzete következett, de sajnos a kapu mellé csapódott a labda. Az igaliak is egyszer-egyszer betörtek a 16-osunk területére, de eleinte nem nagyon adódott helyzetük. A 36. perc a hazai együttes rémálma volt, de így is megúszták kiállítás nélkül. Mercz lászló ugratta ki Fenyvesit, akit a ketrecéből kiszabadult kapus buktatott. A megítélt büntetőt Bogdán Krisztián magabiztosan zúdította a kapuba, ezzel 4 gólra növelte saját találatai számát, ebben a félévben. Úgy néz ki megtalálta a góllövő cipőjét. A második félidőben Kovács Milán követett el butaságot, ezért kiállították utánrúgásért, aminek persze volt előzménye, hiszen a vendég játékos is odasózott neki lábbal. Nem haragszunk rá, de megéreztük hiányát a későbbiekben. Tavasz első mérkőzésén nem játszhat majd, pedig biztosan jól jönne, mert a kiállításig szép teljesítményt nyújtott. A hazaiak nekiláttak rohamozni. Szabó Rolinak akadt dolga, nem is egyszer. Közben Fenyvesi és Kovács Péter is cserét kért sérülés miatt, helyükre Lőrincz Robi és az eltiltásból visszatérő Bogdán Tomi álltak. A jobb oldalra Csapó Zoli állt be Kristóf Gyuri helyére, akinek a jobb oldalon akadt dolga bőven, Németh Norbival együtt. A ráadást Dinnyés Pisti fejesgólja jelentette számunkra a 75. percben. Közelről bólintott a kapuba, a hazai kapust igencsak meglepve. A 85. percben kezezést látott a bíró Mercz Lacinál. Igencsak közelről következehetett szabadrúgás az igaliak részére. A hazaiak lelkes csatára erősen eltalált, laposan a sarokba lőtt labdáját Szabót is meglepte, gól is lett a vége, így alakult ki az 1-3-as végeredmény. A mai mérkőzés bizonyította, hogy küzdenitudásból nincs hiány és a csapategység is hétről-hétre egyre jobb. Valószínű ennek és Koszics Károly valamint a csapat és a vezetők hozzáállásának is köszönhető, hogy zsinórban harmadik mérkőzésünket is meg tudtuk nyerni. 21 ponttal zártuk az őszi szezont és bár lehetne több is, de az előzményeket figyelembe véve elégedettek lehetünk. Télen kupákon való részvétellel, majd az alapozással készülünk a tavaszi idényre. Szombaton a legendás Puskás emlékére rendeznek tornát a csarnokban, ahol óriási preztízs csata szokott zajlani :-) Köszönjük a szurkolóknak az őszi bíztatást! Molnár Ákos, Francsics Richárd, Gál István és Német Ákos barátainknak és csapattársainknak mielőbbi gyógyulást és jobbulást kívánunk!

13. Forduló: Fonyód - Bábonymegyer 3:2 (2:1)

2007.11.09. 08:15
Az égiek is megmosolyogták a hirtelen jött napsütés formájában azt a majd 100 lelkes és kitartó nézőt, aki a hideg, metsző, csípős széllel dacolva kilátogatott a két rossz formában lévő csapat mérkőzésére. A mieink azt a Bábonymegyert fogadták, akinek esetleges győzelme azt jelenthette volna, hogy a 2 csapat helyet cserél a tabellán. De a már említett égiek, ezt máshogy gondolták... Csapatunk kezdése álomszerű volt. Már az 5. percben maga mögé nyúlhatott a vendég portás, hiszen a "meglepetésember", Koszics Károly játékosedzőnk remek passzából az egyre jobb formába lendülő Bogdán Krisztián vágta a labdát a hálóba. Minden okunk megvolt a jó folytatásra: csatárainkat rendre meg lehetett játszani, a középpályáról Dinnyés Isti és Kovács Milán rég nem látott agilitással léptek be a támadásokba, míg a védelem rendkívül hatékonyan akasztotta meg az ellenfél kósza próbálkozásait. A 12. perben viszont jött a feketeleves, egyenlítettek a bábonyiak. Ezt követően egyre-másra alakítottuk ki a helyzeteket, s végül Dinnyés Isti gondoskodott arról, hogy vezetéssel vonuljon csapatunk az öltöző melegébe. A második félidőben nyoma sem volt annak a bátor támadójátéknak, ami az első félidei Fonyódot jellemezte. A pálya rossz minősége is befolyásolta a játék képét, de főleg a kapkodás és a kevés futás is eredményezte a sok pontatlan átadást. Az ellenfél felbátorodott, a középpályán könnyedén szereztek labdát, mi pedig teljesen visszahúzódtunk a kapunk előterébe. A pontrúgások egész évben a csapatunk rákfenéje volt, ezt a mai meccs is bizonyította, hiszen az egyenlítő gól ismét egy szabadrúgást követően született. Az utolsó 20 percben mindkét csapat hősiesen küzdött, mind egymással, mind a mély talajjal, a bábonyiak még a játékvezetővel is, aki egy véleményes 11-est ítélt a javunkra, melyet Koszics Károly kétszer vágott a hálóba (a spori egyszer visszafújta). Sok ellenünk elkövetett büntetőt érő megtorlatlan szabálytalanság, és sok kárunkra történő bírói ítélet után örömteli, hogy végre megítéltek egy 11-est a Fonyód javára. Ritka esemény, mint jéghegyen a bozóttűz. Végül tehát, a hideg őszi dálutánon nem csak a várva-várt napsütés melengethette meg szurkolóink szívét, hanem a végeredmény is. Bízunk a hasonló folytatásban. Molnár Ákos vendég-szerkesztő

12. Forduló: Kőröshegy - Fonyód 6:1 (3:1)

2007.11.02. 15:05
Nagyon rosszul kezdődött a mérkőzés. A 6. percben már 2:0-ra vezetett a hazai csapat 2 óriási egyéni hiba után. Nem sokkal később Mercz Laci révén sikerült szépíteni, de ez sem volt elegendő ahhoz, hogy egy kis levegőhöz jusson a csapat, mert egy újabb egyéni hiba után elhúzott a Kőröshegy. A játékvezető roppant ideges hangulatúvá tette a mérkőzést, következetlen ítéleteivel, ami azt vonta maga után, hogy két játékosunk is a végső sípszó előtt ment az öltözőbe. Persze ez sem lehet mentség számunkra, de tény, hogy nem vezette jól a meccset. A hazai csapat gyakorlatilag az összes kapu felé tartó labhdából gólt szerzett, nekünk csak elvétve adódtak lehetőségek, amik kimaradtak. Főleg az első félidőben voltunk veszélyesek, de Bogdán Krisztián és Erdei Barna is rosszul célzott sajnos. Jövő héten ha minden kötél szakad, akkor is nyernünk kell, mert lassan bajba kerülhetünk. Mentálisan egyenesbe kell jönni, a játékvezető helyett saját magunkkal kell törődni és akkor nem lehet baj. Hajrá Fonyód!

11. Forduló: Fonyód - Szőlősgyörök 1:1 (1:1)

2007.10.26. 19:38
A 11. fordulóban Szőlősgyörök látogatott hozzánk. A végig szakadó esőben megrendezett találkozón nem nagyon alakult ki tetszetős játék egyik csapattól sem. Sajnos ebbe mi is beletartozunk. Pedig mindjárt a mérkőzés elején vezetést szereztünk. A múlt héthez hasonlóan, most is Bogdán Krisztián talált 13 méterről a vendégek kapujába. Sajnos ez most sem volt elegendő a győzelemhez, de ne szaladjunk ennyire előre. A csúszós talajon nem alakult ki igazán jó játék. Mindkét csapat rengeteg hibával játszott, ami rendkívül sok eladott labdát eredményezett. Ahhoz képest, hogy mennyire csúszós volt a talaj, egyik kapust sem dolgoztatták meg igazán a játékosok, igaz az is, hogy Bognár Tamásnak sokszor kellett mentenie az utolsó pillanatban.Ráadásul a szőlősgyörökiek egy távoli, jól eltalált és a kapus számára peches lövésből egyenlítettek. A második félidő vége felé viszont annál inkább akadt dolga a portásoknak. Szabó Roland többször is jól mozdult ki a kapujából és ráadásul még 2 ziccert is fogott. De ne gondoljuk azt, hogy nekünk nem volt helyzetünk! Németh Ákos és Rómer Rómeó is "ajtó-ablak" helyzetben hibázott, ami azt jelentette, hogy a csapatok megosztoztak a pontokon. A látottak alapján igazságos döntetlen született, hiszén mindkét oldalon kimaradtak a ziccerek, bár tegyük hozzá, hogy a vendégeknek egy kicsit több lehetőségük volt.

10. Forduló: Balatonberény - Fonyód 2:1 (0:1)

2007.10.19. 19:42
A 10. fordulóban Balatonberény látta vendégül csapatunkat. Hidegben, és enyhe szélben kezdődött a mérkőzés. Az elején csak tapogatóztak a csapatok. Aztán egy szögletet követően sikerült gólt szerezni. Kovács Norbi végezte el a sarokrúgást, és a védőkről lecsorgó labdát Bogdán Krisztián juttatta a hálóba. Már nagyon vártuk tőle a gólt, reméljük ezzel a góllal beindul majd a csatárok góltermelése, mert eddig nem igen sikerült betalálniuk az aktuális ellenfél kapujába. Majd Erdei Barna gondolt egyet és jó 20-ról leadott lövése a védőkön megpattanva a kapufáról pattant a hazai kapus ölébe. Az eredményt viszont nem sikerült megtartani a mérkőzés végéig. A második félidő elején rögtön gólt szereztek a hazaiak. Ezután mindkét csapat próbálkozott a gólszerzéssel. Előttünk is adódtak lehetőségek, de azok vagy célt tévesztettek, vagy a hazaiak veterán kapusa bravúrral védett. A végén egy megadható 11-essel otthon tartották a 3 pontot a hazaiak. Azt kell mondanunk, hogy nem kell szégyenkezni a mutatott játék alapján, csak sajnos megint mi jöttünk ki belőle rosszul. Jövő héten a 3. helyezett Szőlősgyörök ellen kell itthon javítanunk! Hajrá Fonyód!

9.Forduló: Mernye - Fonyód 2:0 (0:0)

2007.10.11. 15:59
Szinte felháborítóan gyenge minőségű pálya fogadta a fonyódi csapatot Mernyén. A legkülönebb libalegelő is jobb állapotban van, mint a hazaiak focipályának nevezett játéktere. Ezen valahogy túllépve kezdetét vette az első félidő. A mernyeiek mindjárt az elején két óriási ziccert is elpuskáztak, a harmadik közeli fejest pedig Szabónak sikerült kitenyerelnie. Alapjában véve kiegyenlített volt a játék. Mindkét csapat hajtott, nagy volt a küzdelem. Nekünk is adódtak helyzeteink, ezek közül kiemelkedik Mercz László kapásból ellőtt labdája, amit a jól mozgó mernyei kapus szépen hárított. Kapu közeli szituációkból szerezhettünk volna még találatot, de az első félidő gólt egyik fél részéről sem hozott. A második játékrészben Rómer Rómeó kért cserét vállfájás miatt, így kisebb taktikai átalakításra kényszerült Koszics Károly a fonyódiak edzője. Kovács Norbertet pedig Bognár Tamás "Nagypecsor" helyettesítette a védelem közepén, akinek végre elkészült a játékengedélye a SLASZ sokadszori nyüstölése eredményeként. A játék képe eleinte szintén kiegyenlített volt a második 45 percben is, de a hazaiaknak sikerült vezetést szerezniük egy közeli lapos lövésből a védelmet kijátszva. Próbálkoztunk mi is, de valahogy nem sikerült betalálnunk a vendégek kapujába. Támadtunk és ennek köszönhetően a mernyeieknek lehetőségük volt kontratámadásokra is, amiből a mérkőzés vége előtt újabb gólt értek el, ezzel kialakítva a végeredményt. A látottak alapján elmondhatjuk, hogy nem játszottunk rosszul, sőt helyenként kifejezetten iramos és ügyes megoldásokat húztunk elő tarsolyunkból. Ma sajnos ennyire futotta, még jó játékkal is. Jövő héten Berényben óriási szükségünk lesz a győzelemre, ha még lépést szeretnénk tartani a közép-és élmezőny csapataival.

8. Forduló: Fonyód - Balatonszentgyörgy 1:1 (0:1)

2007.10.04. 10:40
Sajnos a mai délután nem az elképzeléseink szerint alakult. Mindenki arra számított, hogy a tavaly még a megye I-ben szereplő és idén is gyengélkedő Balatonszentgyörgy gárdáját sikerül majd legyőznünk hazai pályán. Az első félidőt a kapkodás és az idegeskedés jellemezte, ami sajnos egy kiállítást is eredményezett Fenyvesi Flóri részéről. A játékvezető sem volt a helyzet magaslatán, ami tovább fokozta az ingerült hangulatot. Ráadásul még a kiállítás előtt sikerült betalálnia a vendégeknek egy felívelt labdából, amit a szentgyörgyi csatár a kapust megelőzve a háló felé passzolt, amit érkező társa közelről értékesített. Akadtak vitatott szituációk is, például Erdei vagy Fenyvesi 11-es gyanús "buktatása", de egyiket sem találta szabálytalannak a játékvezető. A második félidőt tehát tíz emberrel kezdtük meg. A csapat mentalitásán azért nagyott dobott a félidei edzői utasítás és fejmosás. A csapat is tisztában volt vele, hogy ha törik, ha szakad az egy pontot minimum be kell gyűjtenünk. A második 45 percben azért már jobban játszottunk az első félidei gyatra játékhoz képest. Próbálkozásaink rendre kimaradtak, az ellenfél ezt kihasználva több kontratámadást is indított, de újabb gólt nem sikerült szerezniük. Egy vendég szögletet követően Szabó és Dinnyés ütköztek össze, aminek utóbbi itta meg a levét. Dinnyés Pistit le kellett cserélni a derekán kapott egy térdest a kiérkező kapustól, de szerencsére komolyabb baj nem történt. Helyére Francsics Richárd érkezett a csatársorba. És megtörtént az, amire már rég vártunk: Francsics betalált a vendégek hálójába, a kapus mellett elpasszolva a labdát. Így módosult 1-1-re az állás, ami egyben a végeredményt is jelentette. Voltak még ziccereink: Bogdán Krisztián kapuratörésénél, a vendég kapus nagyszerűen érkezett, Mercz László lövése pedig a kapufa mellé csapódott. Mindkét esetben csak hajszálhíja volt, hogy nem sikerült megszereznünk a győzelmet. A csalódottság mellett, azonban örülhetünk is, hiszen tíz emberrel sikerült kicsikarnunk a döntetlent. Jövő héten Mernyére utazunk, ahol a besárgult Kovács Norbi mellett Fenyvesi Flóriánt is nélkülöznünk kell majd többek között.

7. Forduló: Balatonszemes - Fonyód 0:1 (0:0)

2007.09.28. 11:07
Zsinórban második meccsén sem kapott gólt a csapat, és ami még ennél is jobb, gólt viszont szerzett ami azt jelenti, hogy három ponttal sikerült távozni Balatonszemesről! Sajnos az első félidőben rengeteg hiba csúszott a játékba. Nem támogattuk eléggé a támadásokat. A szünetben Koszics Károly kettős cserét hajtott végre, ami egyben szerkezeti változást is jelentett. Az akarat meghozta a gyümölcsét, hiszen ha nehezen is, de Mercz Laci révén sikerült megszerezni a győztest gólunkat. A védők szorításában kilépett a 16-oson belül, és higgadtan a kapus mellett a hálóba gurított. Nem játszottunk valami jól, de az is biztos, hogy sok csapat meg fog szenvedni majd a győzelemért Balatonszemesen. A siker értékét növeli, hogy kapott gól nélkül sikerült lehozni ezt a mérkőzést is, főleg úgy, hogy Szabó Rolit le kellett cserélni a második félidő vége előtt 20 perccel munkahelyi elfoglaltság miatt. Németh Norbi azonban magabiztosan húzta le a labdákat, nagy védenivalója nem is volt! A tabellára tekintve fontos 3 pontot szereztünk, hiszen sűrűsödött az élmezőny! Végre mi jöttünk ki jobban egy brusztolós meccsből, és ha azt nézzük, hogy még legalább 3 ziccert hagytunk ki a második félidőben (Francsics R és Bogdán K hibázott a kapu előtt), akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy megérdemelten nyertünk! A győzelmet Gál Istvánnak ajánlja a csapat, akin hétfőn térdműtétet fognak végrehajtani! Mihamarabb gyógyulj meg Szőr!

6. Forduló: Fonyód - Ságvár 2:0 (1:0)

2007.09.20. 09:42
Fonyód - Ságvár 2:0! Milyen jó ezt kimondani. Az elmúlt hetek sikertelenségét felváltva csapatunk ismét nyerni tudott, egy jól felkészített, kultúrált csapat ellen. Helyzetek adódtak itt is ott is, de ezekből mi jöttünk ki győztesen. Az első gólunk annyira szépre sikeredett, hogy az már szinte mesébe illő. Történt, hogy Kristóf Gyuri állt a szabadrúgáshoz, mintegy 25 méterre a kaputól. A hosszúra átívelt labdát Fenyvesi Flóri valami elementáris erővel lőtte a léc alá. Nagyon nagy gól volt. Külön öröm ez edzőnknek és játékosoknak egyaránt, hogy a gólt az edzéseken gyakorolt szituációk után sikerült szerezni. Már az első félidőben eldönthettük volna a meccset, de nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket. A fordulás után a 73. percig kellet várni a második, megnyugvást jelentő gólra, amikor is Mercz Laci lövése kipattant a kapufáról és Erdei Barna csapott le a labdára, amit 4 méterről a hálóba vágott. Ez is az edzéseken gyakorolt szituációkból eredt, hiszen Koszics Károly sokszor felhívta a figyelmünket a kipattanó labdákra. Igaz Erdei Barna keveset látogatja ezeket, de a meccs előtti eligazításon nagyon figyelt ezek szerint. A csapat együtt örült szurkolókkal vezetőkkel sérült játékosokkal, amit már régen hiányoltak itt Fonyódon. Talán jó útra léptünk, igyekezzünk ezen is maradni! Hajrá Fonyód!