2007/08 Tavasz

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

30. Forduló: Andocs - Fonyód 2:4 (1:2)

2008.06.14. 10:21
A 2007/08-as bajnokság utolsó fordulójában Andocsra látogattunk. Aki focizott már ott, az tudja milyen nagy szélben szoktak lenni a mérkőzések az andocsi dombtetőn. Szerencsére ezúttal kegyes volt hozzánk az időjárás, és igazi futballidőben, egy kicsit nagy fűben kezdődött a mérkőzés. A meccs elején rögtön átvettük a játék irányítását. Rengeteg passzal hoztuk zavarba az ellenfelet, akiknél a játék ezen szakaszában alig-alig volt a labda. A több lehetőségből kétszer voltunk eredményesek Doki és Mercz Laci jóvoltából. Elhúztunk 2:0-ra, ami kicsit megnyugtatta a csapatot és egy figyelmetlenség következtében szépítettek a hazaiak. Ezután is volt még rengeteg helyzetünk, de a szünetig már nem tudtunk betalálni a hazai kapuba. A második félidő igazi rémálomként kezdődött. Hamar 11-eshez jutott az Andocs, amit a hazai kapus higgadtan értékesített. Nem sokkal később egy ütközés következtében Ifj. Komáromi Róbert szenvedett súlyos sérülést, amiért kb 30 percig állt a játék. Olyan szerencsétlenül ütközött Szabó Rolival, hogy szárkapocscsont törést szenvedett, mentővel szállították a siófoki kórházba. Ezuttal kívánunk mielőbbi gyógyulást neki, és reméljük hogy hamar fel fog épülni az elsőre ilyesztőnek látszó sérüléséből! A sajnálatos események után újra indult a játék. A kiállított Szabó helyett Poór Peti állt a kapuba és rögtön óriási bravúrral védte a 11-est. Itt jegyeznénk meg, ha nincs ez a hatalmas védés, talán nem nyertünk volna. Ez akkora erőt adott a csapatnak, valamint a cserék frissessége, hogy további két gólt lőve magabiztosan nyertük a mérkőzést. Kovács Norbi élete talán legnagyobb gólját lőtte 25 méterről, de Kovács Milán sem rúgot kisebb gólt jó 30 méterről. Az egész éves munkánkra tettük fel arra a bizonyos I-re a pontot ezzel a győzelemmel. A többi mérkőzés tudatában pedig még nagyobb volt az öröm, amikor kiderült, hogy a csapat a 6. helyen végzett a bajnokságban. Köszönjük a szurkolóink buzdítását, az összes támogatónk egész évi segítségét. Szombaton (június 21-én) évadzáró bankettre kerül sor Lengyeltótiban. Addig is jó pihenést mindenkinek! Hajrá Fonyód!

29. Forduló: Fonyód - Igal 5:3 (2:1)

2008.06.09. 12:52
A kiesés ellen harcoló Igal csapata látogatott hozzánk vasárnap délután. Ősszel idegenben sima győzelmet arattunk felettük, de a mai napon nem mentek ilyen könnyedén a dolgok. A kezdő 11 mellett a kispadon is szép számmal ültek játékosok, Koszics Károlynak minden posztra akadt bevethető tartalékjátékosa, a kapusposzttól a csatársorig. A mérkőzés elején a 8. percben Mercz László kapott labdát és közelről a kapuba passzolt, ami ráadásul egy igali védőn meg is pattant:1-0. Elég gyorsan vezetést szereztünk ezzel a találattal. A vendégek közben gyors kontráikra próbáltak építeni, de nem tudtak fölénybe kerülni. Aztán a 31. perc környékén sikerült betalálniuk egy kapu közeli szituációból:1-1. Ez a találat egy kicsit megzavart minket, de hajtottunk tovább. Ennek eredménye lett, hogy a bal oldalról berobbanó Mercz Laci újabb találatot szerzett erőből elgurítva a labdát a kiérkező kapus mellett:2-1. A félidőben tehát mi szereztünk vezetést. A két gólon kívül akadt még néhány kisebb helyzet, de ezekből nem született találat. A második félidőben kicsit magunkra engedtük a vendégeket, ami meg is bosszulta magát. Az 55. perc környékén kicsit elaludtunk ebből pedig az Igal gólt szerzett egy közeli lövésből, kontratámadásuk végén. Senki sem számított erre a találatra, arra meg pláne nem, hogy át is veszik a vezetést a kieső-jelölt vendégek. Kihasználva átmeneti gólképtelenségünket a 78. percben harmadszor is betaláltak:2-3. Ekkor kicsit megijedtünk, de bizonyítottuk tartásunkat. Erdei tört be a 16-oson belülre és nyolc méterről a kapuba vágta a játékszert:3-3. De ekkor még nem ért véget az igaliak szomorítása. Ismét Erdei Barna került a kapu előterébe, ahol buktatták. A büntetőt Fenyvesi Flóri higgadtan értékesítette, amivel át is vettük a vezetést:4-3. A habostortára a piros cseresznyét Dr. Savanyó tette fel. Történt, hogy szabadrúgáshoz jutottunk. Okosan ahelyett, hogy rálőttük volna távolról, inkább legurítottuk az egy vonalban helyezkedő Savanyónak. Egy két tolás után Doki tüzelt és őrületes bombagólt akasztott az igali kapu felső sarkába. Ezzel kialakítva a végedreményt:5-3. A tartásunk mellett, a taktikának is fontos szerepe volt. Koszics Károly ugyanis felismerve átmeneti tehetetlenségünket az összes csere-mezőnyjátékost hadba állította, aminek következtében új erőket tudtunk mozgosítani az igaliak kárára. Jövő héten Andocsra látogatunk, akik a tabella végén állnak. Reméljük sierül elhozni a 3 pontot. Szép volt fúk, hajrá Fonyód.

28. Forduló: Bábonymegyer - Fonyód 2:2 (1:1)

2008.06.02. 13:18
Az időjárás nem fogatta kegyeibe a játékosokat. Már-már azt hittük, hogy egy frissítő zápor csap le a bábonymegyeri páyára, de ehelyett maradt a rökkent hőség, ami mind a két csapat dolgát megnehezítette. A pálya hagyott némi kívánnivalót maga után, de mi ne szóljunk egy szót se, mert lassan itthon is olyan állapotok fognak uralkodni mint a legtöbb idegenbeli helyszínen. Nem úgy kezdődött a mérkőzés, ahogy mi szerettük volna. Érthetetlen zavar támadt a védelemben, és sokszor csak az utolsó pillanatban tudott menteni Kovács Norbi, vagy Poór Peti a kapuban. A túl oldalon egyértelmű volt, hogy a széleken verhető lesz a hazai csapat, az már persze más kérdés, hogy csak ritkán tudtuk ezt megjátszani. Amikor így tettünk, mindig nay helyzet adódott előttünk és egy ilyen szituáció után pörgetett fölé Bogdán Krisztián a menetrendszerű Mercz Laci centerezést követően. Nem sokkal később a jobb oldalró kísértetiesen hasonló helyzetből szintén fölédurrantott házi gólkirályunk. Közben a már említett zavar elő-előjött a védelemben és egy ilyen esetnél Poór Peti egy az egyben fogott ziccerlabdát, hatalmas bravúr volt. A félidő közepe tályán egy szép jobb oldali akciót követően Bogdán Krisztián harcolt ki egy 11-est, amit magabiztosan be is lőtt (0:1). Sajnos nem vezettünk sokáig, mivel egy szabálytalanság után a hazaiak is 11-eshez jutottak, amit szintén értékesítettek (1:1), így vonultak pihenőre a csapatok. A második félidő elején csak tapogatóztak a csapatok. Nagy ziccer egyik oldalon sem adódott, inkább a vagdalkozás volt jellemző a nagyon rossz talajon. A 70. perc tájékán Dr.Savanyó indult meg a saját térfelünkről és a 16-osnál Erdei Barna elé került a labda, amit az üresen maradt kapuba higgadtan tálalt (1:2). 2 perc sem kellett ahhoz, hogy duplázhasson, csak a 8 méterről leadott lövésébe még bele tudott érni a hazai kapus, és a gólvonal előtt ráadásul tisztázni tudtak a védők is. Ezután átvettük a játék irányítását, kontrázhattunk, csakhát a befejezésekbe hiba csúszott illetve a hazai védők szabálytalankodásai megakadáyoztak minket a gólszerzésben. Már-már azt hittük vége a meccsnek, amikor egy ártatlan szabadrúgásszituációt követően potya ízű gólt kaptunk (2:2). Sajnos ez után már nem sikerült gólt szerezni, még egy veszélyes szabadrúgása volt Bogdán Krisztiánnnak, de a hazai portás nagy bravúrral hárítani tudott. Maradt a döntetlen, ami a játék képét tekintve igazságosnak mondható. Jövő héten vasárnap fogadjuk Igal csapatát. Hajrá Fonyód!

27. Forduló: Fonyód - Kőröshegy 3:1 (1:1)

2008.05.24. 14:20
Ott kezdenénk a tudósítást, hogy menjünk vissza 9 hónappal ezelőttre. Pontosan ekkor lépett utoljára pályára Molnár Ákos, aki mint tudjuk azóta megjárta a poklok poklát. Hihetetlen erejének, kitartásának, családjának, barátainak és nem utolsó sorban az orvosának köszönhetően most újra játékra jelentkezett, és Koszics Károly nem is habozott sokat máris a kezdőbe rakta Ákost. Engedjétek meg, hogy egy kicsit őrá épüljön ez a tudósítás, de gondolom ezzel mindenki egyetért. Az első félidőben a sok hiba ellenére azért akadtak lehetőségek, nem is kevés. Az egyik ilyen helyzetet kihasználva Bogdán Krisztián passzolt a kapuba 8 méterről Mercz Laci nagyszerű centerezését követően (1:0). Aztán nem sokkal később egy jogos tizenegyessel egyenlítettek a vendégek, Fenyvesi Flóri rántotta le ellenfelét a 16-oson belül (1:1). Nem mehetünk el szó nélkül a vendégek néha kicsit talán túlzó megnyílvánalásaik mellett, szerintünk ugyanis nem volt jogos a minket ért rágalmazás a meccs időpontjával kapcsolatban, de ezt most hagyjuk is. A szünet előtt még Bogdán Krisztián döngette meg a kapufát és Mercz Laci előtt is nagy helyzet adódott, sajnos azonban nem tudott a hálóba passzolni. Molnár Ákos szögletét követően pedig Dinnyés Isti fejelt nem sokkal mellé, a kapus már verve volt ennél az esetnél. A második félidő nagyon rosszul kezdődött és sokáig nem is találtuk a ritmust. Álmosan játszottunk és vártuk, majd csak történik valami és gólt szerzünk. Mint a mesében, ki más mint Molnár Ákos került helyzetbe és a bal lábával leadott lövése után (amin még ott vannak a betegég okozta nyomok) a jobb felsőben landolt a labda (2:1). Visszatérése napján máris betalált óriási lelki tehertől megszabadítva. Igaz nem csak ő könnyezte meg a találatot voltunk egy páran akiknél eltörött a mécses. Ennél szebb ünnepet nem is kívánhattunk volna. Nem sokkal később a szünetben csereként beálló Csapó Zoli szlalomozott a hazai védők között. A 16-oson belülre érve tovább passzolt Kovács Milánhoz, aki higgadtan jobb külsővel a jobb alsóba vágta a mindent eldöntő harmadik találatot (3:1). Ismét nagyon fontos három pontot szereztünk. A győzelmünk mellett sokkal jobban örülünk viszont Ákos visszatérésének, kívánunk neki minden jót a hátralévő mérkőzéseken. Jövő héten nem lesz egyszerű dolgunk Bábonymegyeren, de ha hozzuk idegenbeli formánkat, akkor nagy baj nem lehet. Hajrá Fonyód!

26. Forduló: Szőlősgyörök - Fonyód 1:2 (0:1)

2008.05.17. 09:15
Bejött a szurkolóink jóslata! A hét közben tartandó szavazáson arra voksoltak a honlap látogatói, hogy 1-2 gólos diadal várható a hétvégi mérkőzésen. Szó szerint ez történt, ugyanis valóban diadal volt ennek a 3 pontnak a megszerzése. Nagyszerű játékkal, egymást segítve, együtt küzdve nyertünk a néha durván játszó Szőlősgyörök ellen. A legnagyobb dícséretet maguk a rendezők mondták, hogy esélyük sem volt a győzelemre! Itt áljunk meg, nehogy a fejünkbe száljon a dicsőség. Még nagyon fontos meccsek várnak ránk, ugyanis az utolsó 4 fordulóban mögöttünk lévő csapatokkal játszunk, akik nyílván mindent meg fognak tenni a győzelemért, ezért nekünk is koncentrálnunk kell, és ha úgy játszunk mint Györökön, akkor nem lehet gond. Szabó Roli hatalmas bravúrjával és mentésével kezdődött a mérkőzés. Sajnos a hazaiak csatára Hegyi Balázs megsérült az esetnél és mint utólag kiderült súlyos bokasérülést szenvedett, mielőbbi gyógyulást kívánunk neki és sajnáljuk az esetet. Ezt követően kezdett ébredezni a csapat és formás támadásokat vezetve rohamoztuk a hazai kaput. Molnár Ákos meg is jegyezte a kispadon, ha passzolunk és nem kapkodva rúgdaljuk előre a labdát, akkor van keresnivalónk. Jól látta, ugyanis a gólunk egy meseszép támadásvezetés végén esett. Folyt a labda a lábakon, Erdei - Dancs - Dr.Savanyó - Mercz volt a játékszer útja. Csapatkapitányunk két védőt is átjátszott a bal oldalon majd mértani pontosságú bepasszát Németh Norbi okosan átlépte és Savanyó doktor passzolhatott a kiszolgáltatott kapus lábai között a hálóba (0:1)! A legjobbkor esett a gól, hiszen 1 percre rá jött a szünet. A második félidőben még nagyobb területünk volt a játékra, ugyanis a hazai csapat védekezése egy kissé szellősnek bizonyult. Nem tudtak mit kezdeni a masszív védekezésünkkel. A sokadik lehetőség után Dr.Savanyó tört be a 16-oson belülre, büntetőt érően szabálytalankodtak vele szemben és a játékvezető a 11-es pontra mutatott (itt kell megjegyeznünk, hogy nagyszerű volt a játékvezetés, rég nem láttunk ilyen színvonalas bíráskodást idegenben). Csodálkoztunk is egy páran, hogy megítélte hiszen nem szoktak nekünk egy könnyen 11-est adni, de itt nem is születhetett más ítélet. Bogdán Krisztián okosan a bal alsóba lőtt, de a bíró újra rugatta, mivel befutottak a játékosok a 16-oson belülre. Ez sem zavarta meg Krisztiánt és ugyan oda, a bal alsóba vágta a labdát (0:2)! Gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. Ezután is voltak még lehetőségek, de ezek már kimaradtak. Újoncot is avattunk, hiszen Zsiborács Máté először játszott a felnőtt csapatban, gratulálunk és további sok sikert kívánunk neki! Üröm az örömben, hogy a hazai csapat a végén szépített de ez sem akadályozott meg minket, hogy fergeteges hangulatban buszozzunk haza, együtt ünnepelve Tamási Tibi és Erdei Barna születésnapját! Szép volt fiúk! Hajrá Fonyód!

25. Forduló: Fonyód - Balatonberény 1:1 (0:0)

2008.05.09. 07:40
Igazi futtballra alkalmas időben, csak sajnos egy kicsit kemény pályán kezdték a csapatok a mérkőzést. A Balatonberény eredményei alapján igazán jó mérkőzésre számíthattak a szurkolók, hiszen a vendégek csak a múlt heti, Balatonszentgyörgy elleni mérkőzésen szenvedtek vereséget a tavaszi szezonban. Az előjelek után némi meglepetés, hogy nem volt annyira félelmetes a vendég csapat játéka. Igaz, nem is hagytuk őket kibontakozni. A két gyors csatárukat sikerült kivenni a játékból és máris erejét vesztette a vendég csapat. Egy alkalommal azonban így is a védelmünk mögé kerültek az első félidőben, de akkor Poór Peti hárított nagy bravúrral. Nálunk Fenyvesi Flóri hamar lesérült, helyette Bogdán Krisztián folytatta, aki nem sokkal beállása után máris ziccerbe került, igaz sajnos a lehetőség kimaradt. Majd ugyancsak Bogdán Krisztián varázsolta a labdát Dr. Savanyó István fejére, de sajnos Doki melléfejelt. Később Kristóf Gyuri végezhetett el egy szögletet, Dancs Norbi remekül emelkedett a védők feje fölé, de a labda sajnos ismét mellészált, így döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok. Jobbak voltunk az első félidőben, ez egyértelmű, csak sajnos ezt a mezőnyfölényt nem sikerült gólra váltani. A második félidőben aztán egy vendég kontra után Baranyai lőtt a bal alsó sarokba (0:1). Ezután sem esett össze csapatunk. Bogdán Krisztián került megint ziccerbe, a vendég védők azonban utolérték és tisztázni tudtak. Ekkor már talán érezni lehetett, hogy ki fogunk egyenlíteni. Igaz közben Poór Petinek is akadt dolga, egy vendég akciónal szedte le az ellenfél csatárának lábáról a labdát. Nagyszerű hárítás volt megint. A 75. percben szabadrúgást kaptunk a vendégek tizenhatosától nem messze. Bogdán Krisztián okosan a bal alsó sarokba rúgta a labdát a kapus helyére (1:1). A maradék időben nagy helyzet már nem alakult ki, bár a csapatok még próbálkoztak, maradt az 1:1. Itt kell megemlítenünk, hogy a játékvezető nagyon jól vezette a mérkőzést, így is lehet, köszönjük a nagyszerű bíráskodást. Ezt nem csak mi, hanem a vendégek is így látták! Következik a Szőlősgyörök idegenben. Hajrá Fonyód!

24. Forduló: Fonyód - Felsőmocsolád-Mernye 1:0 (0:0)

2008.05.02. 09:55
Ragyogó időben, sajnos kemény talajon vághattak neki a csapatok a játéknak. Az első félidőben 3 ziccert is kidolgozott csapatunk, de se Erdei Barna, se Fenyvesi Flóri nem tudott a kapuba találni. Pedig mind a 3-szor egy az egyben vezethették a vendég kapusra a labdát. A vendégek csak elvétve veszélyeztettek, azok a lehetőségek is általában pontrúgások után alakultak ki. Poór Peti jól állta a sarat, bár nagy védeni valója talán csak egyszer akadt az első játékrészben. A második félidőben folytatódott a meddő mezőnyfölényünk, sokat ívelgettük előre a labdát, illetve középen erőltettük a játékot a szélek helyett. Próbálkoztunk, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítani. Aztán a legnagyobb lehetőséget a vendégek hagyták ki. Történt, hogy labdát szereztek a térfelünk közepén és egy az egyben vezethették a kapura a támadást. Poór Peti hatalmas bravúrral ütötte ki a labdát megmentve csapatunkat a góltól. Aztán 3-at is cserélt Koszics Károly és ez hamar be is jött. Rögtön a csere után egy szabadrúgás elvégzését követően Francsics Ricsi robbant be a labdára, középre passzolt és Bogdán Krisztián már nem hagyta ki a helyzetet (1:0) az első félidőben "megszokottól" eltérően! Hatalmas kő esett le a játékosokról, hiszen fontos három pontot szereztünk egy nehéz mérkőzésen. Viszont ezt mi saját magunknak tettük nehézzé, mert ha a helyzeteinket be rúgtuk volna az első félidőben, akkor nem lett volna ennyire izgalmas a vége! Jövő héten a tavaszi szezonban nagyon jól menetelő Balatonberény látogat Fonyódra. Nem lesz egyszerű meccs, hajtani kell nagyon! Hajrá Fonyód!

23. Forduló: Balatonszentgyörgy - Fonyód 2:1 (1:0)

2008.04.25. 20:00
Egy jó talajú pályán vendégszerepeltünk Balatonszentgyörgyön. A búcsúi hangulatban és egyebek miatt (zene, szép számú szurkolók) igazi futballünnep volt ez a hétvége, az eredmény tudatában sajnos főleg a hazai csapat örülhetett. Mi elmondhatjuk, hogy így is ki lehet kapni, hiszen a csapat minden tagja küzdött becsülettel amit Koszics Károly ki is emelt a mérkőzés után. De menjünk időrendi sorrendben. Koszics Károly vezetőedző a mérkőzés előtt egy bejelentéssel szolgált. Elmondta, hogy a híresztelésekkel ellentétben ő mindenképpen folytatni fogja ősztől is a munkát, természetesen hozzá tette, hogy ez nem rajta múlik, hanem a vezetőkön... A múlt heti kiállítások miatt felforgatott védelemmel kezdtünk, hiszen vezetőedzőnk is pályára lépett. Valamint Poór Peti tehetséges ifjú kapusunk pótolta Szabó Rolit nem is rosszul. Gratulálunk a játékához és természetesen sok sikert a folytatásban, hiszen várhatóan a következő két meccsen is vele fog kezdődni a csapat összeállítása. Ahogy az várható volt nekünk estek a hazaiak. A gyors szélsőik és a rutinos csatáraik rendre veszélyeztettek a kapunk előtt, de álltuk a sarat. Kontráinkban viszont benne volt a veszély, igaz ezekből csak párat sikerült vezetni. A legnagyobb lehetőség azonban egy szabadrúgás után alakult ki. Koszics Károly végezhette el a jobb összekötő helyéről mintegy 25 méterre a kapuról. A lövés kijőtt a hazai kapusról és a kipattanót sajnos nem sikerült a hálóba továbbítani Csapó Zolinak. A szünetben Kovács Milán jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot és helyette Bogdán Krisztián állt be egy kis szerkezetmódosítást követően. Mint egy hidegzuhany, úgy hatott ránk a második félidő első percében kapott gól. De még ekkor sem estünk össze. Sőt! Rengeteg hosszú labdával futtatuk Mercz Lacit, aki el is fáradt rendesen, és veszélyeztettük a kaput. Rögtön a gól után Kristóf Gyurinak volt egy veszélyes lövése, de a Csapó Zolitól kapott labda centikkel kerülte el a jobb kapufát. Szép játékot mutattunk be a második félidőben, igaz a pálya néha kettészakadt ahogy jobban kitámadtunk. Bogdán Krisztián két kapuralövése is megtornáztatta Sándorfi sporttársat, de ezekből még nem sikerült btalálni. Egy formás támadás végén aztán sikerült szépíteni. Dr.Savanyó cselezte be magát a 16-oson belülre, majd egy pontos passzal Bogdán Krisztiánhoz továbbított aki a rövidre érkezve pörgetett a bal alsóba. Ekkor még kilenc perc volt hátra. Kinyíltunk és a szentgyörgyiek kontrázhattak. Poór Peti két alkalommal is bravúrral hárította a ziccert, valamint a védelem állta jól a sarat. A hármas sípszó után elmondhattuk, hogy nem vallottunk szégyent csak sajnos ezért most pontot nem kaptunk. Folytatás a Mernye ellen itthon. Hajrá Fonyód!

22.Forduló: Fonyód - Balatonszemes 0:1 (0:0)

2008.04.18. 09:14
Sajnos nem sikerült ott folytatni, ahol múlt héten a Ságvár ellen abbahagytuk. Hogy miért nem, annak nyílván meg vannak az okai, de ezt most ne firtassuk nézzük mi is történt a mérkőzésen. Nem sokkal a meccs kezdését követően 1 helyzetből akár 4 gólt is szerezhettünk volna ehelyett a vendég kapus védett háromszor egymás után Fenyvesi Flóri lövéseinél. A játék hagyott némi kívánni valót. Nem volt folyamatos, ami nem csak a két csapat gyenge játéka miatt alakult így ki, hanem a játékvezető érthetetlen "csicsergése" minden egyes vélt vagy valós szabálytalanság után. Ez nagyban rányomta a bélyegét a meccsre és nem is sikerült felpörögnünk. Ahogy múlott az idő, úgy lettünk egyre feszültebbek, idegesek. Helyzetek azért adódtak, főleg oldalról beívelt szabadrúgások után, de nem volt meg bennünk az átütő erő, vagy a döntő pillanatokban rendre rossz megoldásokat választottunk. A játék sem ment úgy, mint a múlt héten (az első féldőben egy szép támadáson kívül, amikor Fenyvesi kényszerítőzött Mercz Lacival, csak szenvedtünk) és egy kétes szituációt követően (ha nem történt semmi, akkor a játékvezető döntően belenyúlt a mérkőzésbe) tizenegyeshez jutottak a vendégek. A büntetőt higgadtan értékesítették és ezután sajnos elvesztette egy-két játékos a fejét! Sport emberhez nem méltó magatartást mutatva mondhatjuk leégettük magunkat saját szurkolóink előtt. Ilyenkor is legyen közös a jelző, hiszen egy CSAPAT vagyunk. Sajnos Szabó Roli és Erdei Barna a kiállítás sorsára jutott nehéz helyzetbe hozva minket a jövő heti mérkőzéssel kapcsolatban. Lehet a játékvezetőre is fogni nyílván, hiszen a stílusa és az ítéletei nem mindig a legjobbak voltak és akkor még finoman fogalmaztam, de így akkor sem lehet viselkedni. A történeti hűség kedvéért azért azt említsük meg, hogy a 2-es számú aszisztens Sütő Zoltán a következőket mondta kapusunknak a piros lap után: "takarodj az öltözőbe te kis köcsög". Ezt sajnos semmilyen fórumon nem tudjuk bizonyítani, közzé tenni, ezért szeretnénk most itt elmondani. A játékvezető lekezelő stílusa és Sütő aszisztens további mondatai miszerint: "majd én veszek akkor egyet" (mármint egy kapusmezt, mivel Szabó Roli kiállítása után át kellett adnia Fenyvesi Flórinak, erre mondta azt hogy nincs másik...) kérdezem milyen kategóriába sorolható a sportetikai könyvekben? Kristóf Gyuri csak annyit mondott Sütő aszisztensnek, hogy el kezdtük nyerni a meccseinket, erre jöttek maguk, mire ő: "húzzál el innen te kis taknyosorrú, hány éves vagy? Mit képzelsz magadról gyerek?" De nem csak vele beszéltek ilyen lekezelő, pökhendi stílusban, hanem a csapat más tagjaival is. Erre szokták mondani, hogy a játékvezetők vannak a játékosokért, nem pedig fordítva, néha nem ártana ezt a tisztelt sporiknak figyelembe venni. Mindezt csak azért közöljük, hogy a történet így legyen kerek, egész. Nem mentség, ezek tények. Mentálisan van egy hetünk, hogy felnőjjünk a jövő heti feladathoz és most valóban ott folytassuk, ahol Ságváron abbahagytuk...

21.Forduló: Ságvár - Fonyód 2:3 (1:2)

2008.04.11. 16:13
Első ránézésre bizony megállapíthattuk, hogy jó talajú pályán fogunk játszani. Nem volt tökéletes ugyan a játéktér, de a hazai viszonyokat tekintve bizton állíthatjuk a megye II-ben jelenleg a legjobb pályák között van a ságvári, amit nemrég újítottak fel. Jól kezdődött a mérkőzés. Nem támadtunk ugyan ki, de egy szemfüles beadásnak és egy nagyszerű fejesnek köszönhetően Dinnyés Pisti talált a hazai kapuba (0:1). Ezután azt várhattuk, hogy a hazaiak el kezdenek majd támadni, de ez nem így volt. Ugyanis nem hagytuk őket kibontakozni. Megszálltuk a középpályát és csak az előreívelésekben láttak valami reményt a gólszerzést illetően. Sajnos egy vélt vagy valós szabálytalanság után megítélt büntetőből mégis egyenlítettek a hazaiak (1:1). Ekkor sem éreztük úgy, hogy nagy baj lenne. Folytattuk tovább, mindenki tette a dolgát, aminek meg is lett az eredménye. Egy bedobást követően például Kristóf Gyuri szánta el magát lövésre, amit a hazai portás ütött ki a keresztléc alól szögletre. De veszélyeztettünk máskor is. Dr.Savanyó tüzelt jó 20-ról a kapura, a hazai kapus "páncélmelléről" kijött a labda, amire lecsapott Erdei Barna és a hálóba továbbította (1:2). Tegyük rögtön hozzá, hogy ez mindig elhangzik az öltözőben: ezekre a labdákra érkezni kell, meg is lett az eredménye. Ez a gól érezhetően megfogta a hazai csapatot, mivel nem sokkal a félidő vége előtt esett. Aztán a második játékrészben tetszetős támadásokat is tudtunk vezetni a két gyors szélsőnk jóvoltából. Valamint az új szerepkörben játszó Dinnyés Isti is jól tartotta meg a labdákat elöl. A 67. percben érkeztünk el a meccs legszebb jelenetéhez, amikor Mercz Laci bődületesen nagy gólt ragasztott a hosszú felső sarokba. A hazai csapat ezután mindent megpróbált, oldalszabadrúgásaik veszélyesek is voltak, de ezekből már csak egy gól esett, ami azt jelentette, hogy hosszú idő után utazhattunk haza valahonnan 6 ponttal ugyanis az ifi is nyerni tudott! A mérkőzés után nagyszerű hangulatban buszoztunk haza, méltón megünnepelve szponzorunk (Tamási Tibi) és elnökünk névnapját. Isten éltesse őket és a Tiborokat! Hajrá Fonyód!