Bajnoki mérkőzések 2008/09 Ősz

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

15. Forduló: Fonyód - Balatonszemes 3:0 (1:0)

2008.11.16. 13:18
A múlt heti méretes fiaskó után volt min javítani csapatunknak, hiszen az ilyenkor szokásos negatív hangok felerősödtek. Ezt tapasztalhattuk több helyről is, hiszen egy kicsit talán túl nagy volt az elvárás, és nyilván ennek az elvárásnak nem felelt meg a Szentgyörgy elleni vereség. Ezen a szombaton azonban máshogy kezdődött a mérkőzés. Rögtön az elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és ha egy kis szerencsével is, de Kristóf Gyuri kapufája után Erdei Barna vélt vagy valós góljával vezetéshez jutottunk (1:0). Nem lehettünk azonban nyugodtak, hiszen a vendégek kontráiban benne volt a veszély. Néha túl könnyelműen védekeztünk, nehéz helyzetbe hozva a hátsó alakzatot. A játék is akadozott. Nem találtuk a ritmust, és nem igazán tudtuk kihasználni az ellenfél gyengeségeit. A második félidő első 15 percében, mintha az öltözőben maradtunk volna. Sajnos álmosan játszott a csapat és csak a szerencsének és Pernecz Peti óriási védésének köszönhetően maradt az eredmény 1:0. Aztán szépen lassan kinyíltak a vendégek, ami nagyobb teret hagyott csatárainknak. Egészen a 80. percig kellett izgulni, amikor is Molnár Ákos középre ívelését Bodogán Bence fejelte be a kapuba (2:0). Láthatóan megnyugodott a csapat. Kicsit könnyelművé is vált, de szerencsére gólt már nem kaptunk. Fenyvesi Flóri 20 méterről leadott gyönyörű, pontos lövése végleg eldöntötte a mérkőzést (3:0), ami azt is jelenti, hogy a második helyről várjuk a folytatást. Sokan nyilván örülnek ennek, de sajnos be kell látni, hogy vannak akik azért járnak ki a meccseinkre, hogy örüljenek ha kikapunk. Mi a legjobb választ adtuk ezzel, hogy a sok hiányzó (az egész bajnokság alatt volt ez jellemző) ellenére is a második helyen zártuk az őszi szezont. Mindenkinek kellemes pihenést kíván a szerkesztőség, igaz még a kupa meccs hátravan. Hajrá Fonyód!

14. Forduló: Fonyód - Balatonszentgyörgy 1:5 (0:2)

2008.11.09. 08:25
A várva várt nagyderbi napja eljött. A tabella élén álló Balatonszentgyörgy érkezett hozzánk. A pontokat nézve van egy kis szakadék a két csapat között, de a mai napon sajnos bebizonyosodott, hogy játékban is. Hazai oldalról Fenyvesi Flórián nem tudott csatasorba állni egyéb elfoglaltságai miatt, ezért nyugodtan mondhatjuk minőségileg kicsit gyengébb támadósor állt Koszics Károly rendelkezésére. A mérkőzés első perceiben még csak a tapogatózás ment a két csapat között, de már az elején látni lehetett, hogy nem lesz "habossütemény" a mai mérkőzés hazai szempontból. Részünkről Mercz Laci előtt adódott lehetőség egy kapu közeli szituációban, de sajnos kimaradt. Válaszul a vendégek egy veszélytelen helyzetből megszerezték a vezetést, amikor is a vizes talaj (talán), megtréfálta kapusunkat és nem ért időben egy indításra. Persze ebben a védelemnek is volt bűne, de visszacsinálni már nem lehet. 0-1. Nemsokkal később a szentgyörgyiek szabadrúgáshoz jutottak. A vizes talaj sajnos ismét ránkvetette "átkát", a labda a hálónkban kötött ki. 0-2. A félidőben egy beívelésből még rúghattunk volna gólt, de az érkező emberek előtt elsuhant a játékszer. A félidőben tehát 0-2-vel fordultak a csapatok. A második játékrész elején úgy tűnt összekaptuk magunkat. A vendégek át sem tudtak jönni a félpályán, de gólt valahogy nem tudtunk szerezni. Nem akart összejönni, pedig nagyon kellett volna. És ez az időszak igazi vízválasztónak tűnt, utólag elemezve a történteket. Csak nagyon halovány helyzetecskéink voltak ebben a rövid időben, de igazán egyik sem volt veszélyes. Mindez hamar megbosszulta magát. A mezőnyben is jobban és gyorsabban mozgó vendégek kíméletlenül szertefoszlatták azt az apró reményt, ami egy pillanatra megvillant. Harmadszorra is betaláltak, amikor is a kapunkra vezetve a labdát, lőttek Pernecz kezei mellett a kapuba. 0-3. Innentől kezdve esélyünk sem volt. Erőlködtünk de mindhiába. Lassan kezdett szétesni a csapat mentálisan és felőrlődni is. El kellett ismreni, jobban mentek a vendégek. Ezt a nézőtéren sem cáfolta meg senki, a fonyódiak is egyetértettek vele. Ráadásul két újabb találatot is kapott a már földön heverő csapatunk. Szerintem senki sem gondolta a mérkőzés előtt, hogy ennyivel felénk tudnak kerekendi. Sikerült még egy becsületgól szereznünk Erdei által, de ez már tényleg csak a becsületünknek volt vigasz. Ekkora, 4 gólos különbség azért nincs a két csapat között, ráadásul Pernecznek két-három nagyonn bravúrja is volt. Nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, eléggé elhúzott pontokban a Balatonszentgyörgy. Vissza van még azonban a tavaszi szezon is. Bármi megtörténhet, de tény, hogy a mai napon beigazolódottak elég látványosan a hibáink. Ezek kijavítására a téli időszak fog rendelkezésre állni. Hajrá Fonyód!

13. Forduló: Fonyód - Látrány 9:1 (6:0)

2008.11.03. 11:21
Halottak napján, november 2-án került megrendezésre a megye II északi csoport 13. fordulója. A tabella végén helyet foglaló Látrány látogatott hozzánk, akik nem túl fényes sorozatot követően érkeztek a József utcai atlétika pályára, hogy felvegyék a küzdelmet csapatunk ellen. Sokan számítottak rá, hogy nagy arányú győzelmet aratunk vasárnap. Mi azonban cseppet sem vettük fél vállról a mérkőzést, még ha egyeseknek ez a 8 gólos győzelem is kevésnek bizonyult. Mindig is azt hangoztattuk, hogy lényeg a három pont, persze jó lenne minél több gólt rúgni ha már odakerülünk a kapu közelébe. Gyakorlatilag hamar eldőlt minden, hiszen a teljesen a védekezésre berendezkedett látrányiak hamar gólt kaptak. Rögtön a 2. percben szerezte Fenyvesi Flóri a nagyon fontos első gólt, hiszen ki tudja mi lett volna ha a vendégek sokáig állják a sarat és esetleg belelkesednek. Az első félidőben még ötször zördült meg a háló a vendég oldalon. Csupán Régenyi Gabi sérülése vetette vissza egy kissé örömünket, hiszen az először kezdőként pályára lépő védőnk nagy fájdalmak közepette hagyta el a játékteret, illetve társai hozták le őt a pályáról. Nem tudni hogy mi van vele, de az biztos hogy hosszú hetekre kidőlt a sorból. A második félidőben már egy kicsit visszavett csapatunk az iramból a biztos vezetés tudatában, és a helyzeteket egy kicsit félvállról véve bizony a nagyobbnál nagyobb ziccerek is kimaradtak. Három gólt azért így is sikerült rúgni, ami már fölényessé tette a győzelmet. A 75. percben aztán Koszics Károly kihasználva a lehetőséget, pályára küldte Gál Istvánt aki egy hosszan tartó sérülésből felépülve lépett újra pályára. Reméljük, hogy a már eddig is szép eredményekkel büszkélkedő Szőr (voltak persze kudarcok is) mielőbb visszanyeri régi formáját. Az első lépést ezzel a 15 perccel már meg is kezdte...A lelkes Látrány a végén még egy gólt is tudott szerezni az elalvó védőink mellett és így alakult ki a 9:1-es végeredmény. Jövő héten Balatonszentgyörgy látogat hozzánk, ami egy teljesen más mérkőzés lesz. Régen játszottunk már igazi rangadót, most itt az ideje, hogy megmutassuk mit is tudunk valójában. Reméljük minél több szurkoló látogat majd ki a mérkőzésre, hogy a szezon egyik legjobban várt találkozóján eldőljön mire is képes csapatunk egy jó ellenféllel szemben! Hajrá Fonyód!

12. Forduló: Öreglak - Fonyód 1:1 (1:1)

2008.10.26. 16:55
Aki volt már Öreglak - Fonyód meccsen, az tudhatja hogy nem egyszerű mérkőzés sem idegenben sem itthon. Ha pedig látja, hogy milyen nevek hiányoztak nálunk a kezdés előtt, akkor a tabellán elfoglalt helyezést is figyelembe véve sem adott volna sok esélyt csapatunknak, ezt nyugodtan mondhatjuk. A rossz előjelek ellenére sikerült emelt fővel lejönni a pályáról, mégha nem is volt olyan egyszerű. Rendkívül feszült, ideges hangulatban folyt végig a mérkőzés. Ez nyílván betudható a sok hiányzónak, illetve az elvárásoknak egyaránt. Volt már, hogy 7-et is kaptunk Öreglakon, de volt hogy magabiztosan nyertünk. A mai kissé tartalékos csapat azonban felülkerekedve a külső tényezőkön derekasan állta a sarat. Nem volt túl nagy a nyomás, de azért egy pillanatra sem lehetett kihagyni. Ez az idegeknek nem is használt, hiszen sokszor kemény szavak is elhangzottak egymás között, ami tovább szította az amúgy sem őrzőlángon égő tüzet. Csapatkapitányunk meg is jegyezte a mérkőzést követően, hogy ez sok mindennek betudható. El kell felejteni és erőt meríteni ebből a nagyon fontos pontszerzésből, hiszen ez igen is nagyon jó eredmény. Koszics Károly is elmondta, hogy a sérelmeket meg kell beszélni, és Öreglakon kell hagyni. Ez talán sikerült is. De kanyarodjunk vissza a mérkőzéshez. Nem sokkal a kezdést követően, Mercz Laci húzott el a bal oldalon, és a centerezésébe belenyúlt egy hazai láb, amiről a hálóba pattant a labda (0:1). Várható volt, hogy ezután a hazaiak jönni fognak, de a nagy rohamok elmaradtak. Mindezek ellenére, egy ártalmatlan szituáció után 11-eshez jutott az Öreglak, amit Balogh Zsolt higgadtan értékesített (1:1). Nem hitte volna senki, hogy már ekkor kialakult a végeredmény, pedig így történt. A második félidőben aztán fokozatosan fölénybe kerültek a hazaiak. Igaz ez a fölény meddő volt, csupán 2 nagyobb lehetőségük volt a gólszerzésre, de ezek kimaradtak. Pernecz Peti rendkívül jól élt együtt a játékkal, kifutásai nagy segítséget jelentettek a védőknek, akik igen nagy nyomásnak voltak kitéve ezen a napon. Nem lehetett hibázni, hiszen minden apró kis tévedés, illetve rossz megoldás után rögtön ellentámadást indítottak Virágh Krisztiánék. Igazából 2 emberre épült a hazaiak játéka, akiket részben sikerült is semlegesíteni. Nálunk Bognár Tomi küzdött sokat a védőkkel, illetve Mercz Laci futott föl alá a bal oldalon. A második 45 percben csupán egy nagy lehetőségünk volt, amikor Bognár Tomi löketét védte nagy bravúrral Frank portás. Túl sok minden már nem történt ezután. Még Horváth Zsolt fejelt fölé közelről egy kapu előtti kavarodás után. Maradt az 1:1. Ezzel az eredménnyel elégedettek lehetünk, továbbra is a második helyen állunk a táblázaton és jön a sereghajtó Látrány. Több játékossal is kiegészülve reméljük, hogy megszerezzük a kötelezőnek mondott három pontot. Hajrá Fonyód!

11. Forduló: Fonyód - Balatonberény 3:1 (2:0)

2008.10.19. 16:12
Napsütéses időben és az átlaghoz képest nagyobb létszámú nézőközönség előtt zajlott le a szombati Balatonberény elleni derbi. Tavaly hazai pályán egy szoros és izgalmas mérkőzésen döntetlenre futotta az akkor még sokkal jobb erőkből felálló vendégek ellen. A csapatba visszatért Fenyvesi Flóri, aki több meccset is kihagyni kényszerült Németh Norbival egyetemben a balatoni hajózás miatt. De munkanap révén Forró Zsolti sem állt a mai napon rendelkezésre az említett Németh Norbival együtt. A mérkőzés első negyedében máris sikerült vezetést szerezni Molnár Ákos jóvoltából, aki az elé kerülő labdát 14 méterről bal lábbal a hálóba tüzelte. Mostanában úgy látszik megtalálta góllövő cipőjét. Szerencsére. A játék képe eközben folyamatosan hullámzott. Voltak időszakok amikor jól, volt amikor rosszabbul játszottunk. A vendégeknek is volt helyzete az első félidőben, de ezek rendre kimaradtak. Mielőtt azonban elértek volna a fiúk a szünethez, Fenyvesi Flóri villant meg. Egy Kovács Milán beadobást követő kapu előtti kalamajka után húzta be a labdát közvetlen közelről a kapuba. 2-0-val fordultunk. A második játékrész már látványosabb volt, kemény belépőkkel, de nagyobb helyzetekkel inkább a hazai oldalon. A berényieknek sikerült a szépítés is, abban az időszakban, amikor egy kicsit talán leültünk. Aztán szemmel láthatóan föléjük kerekedtünk, melynek meg is lett az eredménye. Egy kiugratás után Fenyvesi vihette a labdát kapura. Egy védő állt csupán az útjába. Cselezni próbált, amikor is megcsúszott. Úgy tűnt elúszik a lehetőség, de hirtelen felpattant, elküdte a védőt egy újabb csellel, majd a hálóba lőtt. Ezzel ki is alakult a végeredmény. 3-1. A vendégeknél közben egy kiállítás is történt, de ennek sok jelentősége már nem volt. Illetve Pernecz Petinek kellett még nagyot menteni egy kijövetel révén. A tavalyihoz képest sokkal könnyeben sikerült begyűjteni a 3 pontot. Ha néhol nem is volt látványos és szép a játék, de a lényeg a győzelem megvan. Jövő héten óriási csatába mennek a fonyódiak. A helyszín: ÖREGLAK. No comment.

10. Forduó: Kéthely - Fonyód 2:2 (1:1)

2008.10.11. 18:16
Ahhoz képest, hogy milyen idő volt akkor, amikor elindultunk a mérkőzésre (még vágni lehetett a ködben), délutánra csodaszép, napsütésesre változott minden. Nem kezdődött jól a találkozó, hiszen a hazai csapat nem sokkal a kezdést követően betalált, egy óriási védelmi megingás után (1:0). A játék nem volt szép, hiszen a hazai csapat masszívan beállt védekezni és hátulról előre ívelve próbáltak a gyors csatáruk révén helyzeteket teremteni. Aztán egy kicsit váltottunk, és elkezdtünk focizni. Nem játszottunk eget rengetően szépen, de az elejéhez képest sokkal aktívabbak voltunk. Igaz kellett hozzá az is, hogy gyakorlatilag a semmiből egyenlítsünk. Bodogán Bence eszmélt a legjobban egy ártalmatlan Kovács Milán lövésnél, és a kapusról kipattanó labdára rástartolva közelről a hálóba vágta a labdát (1:1). Ezután fokozatosan nyomás alá került a kéthelyi kapu, de nem sikerül értékesíteni a helyzeteket. Közben figyelni kellett hátul is, mert a kontrákban benne volt a veszély, hiszen a védelmünk sajnos nem fogott ma ki jó napot. Talán Kovács Norbi mozgott hátul a legmagabiztosabban (bár az első gólnál ő is hibázott), nem is tudták megverni egy az egyben, mindezt sérült bokával. A középpályánkon most nem volt meg a szokásos lendület, és sajnos a széleket sem sikerült ezúttal megjátszani. A fordulást követően folytatódott minden úgy, ahogy az első félidőben. A hazaiak egy újabb hatalmas védelmi hiba után vezetést szereztek (2:1), ráadásul Bognár Tomi is cserét kért sérülés miatt. Közben a pályán kezdtek elszabadulni az indulatok, tegyük gyorsan hozzá nem a mi oldalunkon. Történt, hogy Dr. Savanyó tört be a 16-on belülre, a csereként beálló Fekete bukatta és a játékvezető a partjelzővel való konzultálás után 11-est ítélt. Mi közel voltunk az esethez, nyugodt szívvel állíthatom, hogy az is volt. Molnár Ákos higgadtan helyezett a bal alsóba (2:2). Majd nem sokkal ezután Erdei Barna lépett ki a leshatáron, és a 16-os előtt pár méterrel az utolsó kéthelyi védő buktatta. Veszner sporttárs jogosan piros lappal illette a hazaiak 6-os számú játékosát. Na ekkor már pattanásig feszült a hangulat, mind a pályán mind a nézők között. Mi hála Istennek, nem vettük fel a kesztyűt a reklamálások terén a hazai csapattal. A játékra koncentráltunk, csak sajnos nem eléggé, hiszen a 10 emberrel játszó kéthelyiek jól állták a rohamokat, rohamocskákat. Ne volt meg bennünk az átütő erő a végén. A döntő szituációkban rendre rossz megoldásokat választottunk, és a végén még majdnem a hazaiak szereztek újból vezetést, de Pernecz Peti óriásit mentett. Maradt a 2:2-es döntetlen. Igazságosnak mondható, bár egy kicsit talán mi álltunk közelebb a győzelemhez, főleg a egyenlítő gólok utáni időkben, de nyílván ezt a kéthelyiek másként látják...

9. Forduló: Fonyód - Igal 5:1 (3:1)

2008.10.05. 08:14
Kicsit szeles időben, már-már belekóstolva a télbe, de azért még elviselhető hőmérsékleten kezdődött a kilencedik forduló szombaton a fonyódi oroszlánbarlangban. Nem tudni mi okozta a kezdeti nehézségeket. Az időjárás, vagy az ellenfél játéka, de az tény, hogy a fürdőfalviak szereztek vezetést egy könnyelmű szerelési kísérletet követően (0:1). Rögtön a középkezdés után Molnár Ákos tért ölelő indítása találta meg csapatkapitányunkat, aki középre passzolt, ahol menetrendszerűen érkezett Dr. Savanyó és magabiztosan a hálóba lőtt (1:1). Ahogy fokozatosan átvettük a játék irányítását, úgy fáradt el az ellenfél is. Mercz Laci (ez már nem meglepő) rengeteget futva verte meg sorozatban a jobb oldali igali védelmet, aminek következtében több helyzet is adódott a vendég kapu előtt. Molnár Ákos jól mozgatta a csapatot és Kovács Norbi is sokat belépett a játékba a védővonalból. Egy ilyen összjáték után Molnár indította Dokit a jobb oldalon, aki mértani pontossággal lőtte ki a jobb alsót kissé kiszorított helyzetből (2:1). Ez érezhetően megfogta az igalaiakat, akik a mérkőzés elején több ziccert is elrontottak, de mondjuk inkább úgy, hogy Pernecz Peti védett nagyszerűen. A félidő előtt nem sokkal Mercz Laci tört be a 16-on belülre, a vendégek védője szabálytalanul állította meg csapatkapitányunkat, amiért a játékvezető jogosan a büntető pontra mutatott. Molnár Ákos pedig nem hibázott, magabiztosan lőtt a hálóba (3:1). A szünet után rögtön növelhettük volna az előnyt, de Mercz Laci lövését bravúrral tolta szögletre a félidőben csereként beálló vendég portás. Majd Kovács Milán törte ketté a felső lécet, csoda hogy a labda nem lyukadt ki, akkora bomba volt. Az 53. percben a meccs talán legszebb jelenete zajlott (azért talán, mert a végén is történt valami...) egy Mercz Bodogán kényszerítőzést követően fiatal csatárunk helyezett a kiszolgáltatott kapus mellett a hálóba, megszerezve ezzel az ötödik gólját (4:1). Ezzel a góllal gyakorlatilag el is dőlt minden. A végére azért még Kristóf Gyuri is hozzátette a magáét. Hosszú idő után talált ismét a hálóba, nem is akárhogyan. Egy szögletet követően, érintés nélkül vágódott a labda a hosszú felsőbe (5:1). Újabb magabiztos győzelmet arattunk, és nyugodtan várhatjuk a vasárnapi mérkőzéseket. Jövő héten Kéthelyen vizitálunk, nem lesz egyszerű mérkőzés, de bízzunk benne, hogy folytatódni fog a jó sorozatot. Hajrá Fonyód!

8. Forduló: Szőlősgyörök - Fonyód 2:4 (1:2)

2008.09.27. 09:20
Nagyszerű, igazi futballidőben kezdődött a Szőlősgyörök elleni idegenbeli mérkőzés, ami a többi eredmény tudatában soha nem jöhetett volna jobbkor. Lassan elmondhatják a hazaiak, hogy ha a Fonyód látogat hozzájuk, akkor nem sok jóra számíthatnak, hiszen tavaly is sikerült nyernünk a "szőlők birodalmában"! Ezúttal azonban nem úgy kezdtünk, mint jó fél évvel ezelőtt. A helyzetekkel nem volt gond, hiszen akadt bőven rögtön az elején, de csak nem sikerült azokat értékesíteni. Közhely, de ahogy az ilyenkor lenni szokott egy többszörösen elkövetett figyelmetlenséghullám következtében vezetést szereztek a hazaiak. Ez olyannyira felbosszantott minket, hogy a szünet előtt egyel, vagy inkább csak féllel magasabb tempóra váltottunk és sikerült megfordítani az állást. Nem tudni, mi lett volna, ha a félidőt jelző sípszó előtt nem egyenlítünk, de ez már nem is fontos. A lényeg, hogy a legjobbkor mattoltuk a bizonytalankodó györki védelmet Bodogán Bence jóvoltából, aki jókor volt még jobb helyen! Nem sokkal előtte Mercz Laci kezelte le Kovács Milán szabadrúgáskísérletét, és nagy erővel bombázott a kapus lába mellé! A második félidőben aztán kijött a tudás béli különbség. Főleg a Dr. Savanyó - Molnár - Mercz trió iparkodott elöl és nagyszerű összjátékuknak köszönhetően, illetve helyzetfelismerésüknek hála 3 gólosra növeltük előnyünket Molnár Ákos jóvoltából, aki nagyszerűen érkezett a visszagurított labdára és lőtt a kapu felső sarkába. Majd szintén ő egy szabálytalanságot követően büntetőt is érékesített, megszerezve csapata negyedik, illetve saját második gólját.! A tempó ezután lassult, igaz előtte sem volt eget rengető, de megnyugodtunk és tartottuk előnyünket. Közben a hazaiak találtak egy gólt egy újbóli oda nem figyelésnek "hála" és egy kissé izgalmassá tették a végét, de annyira azért nem, hogy a körmünket rágva keljen nézni az utolsó 15 percet. Nem történt ezután már semmi érdemleges egy kiállítás és egy Mercz Laci kapufától eltekintve, így hát idei második idegenbeli diadalunk következtében és a többi eredmény miatt felkúsztunk a dobogó második fokára! A folytatás itthon az Igal ellen következik... Hajrá Fonyód!

7.Forduló: Fonyód-Balatonföldvár 4:3 (1:2)

2008.09.21. 19:57
Szeptembertől szokatlan, kissé didergős idő fogadta a két rivális csapatot. Rég nem találkoztunk már a Földvári gárdával, de annak idején óriási derbiket játszott egymással a két csapat. Ennek megfelelően izgatott várakozás előzte meg a mérkőzést. Hazai részről kissé álmosan kezdtünk, talán ennek is köszönhető, hogy a vendégek egy szögletből gólt szereztek. 0-1. Nagy volt a mozgolódás a pályán, a nézők sem panaszkodhattak, eléggé iramos játék alakult ki. Kezdtünk támadni, melynek eredményeként a fiatal Bodogán "ekkor még" egyenlítő találatot szerzett egy "beadásos-lövéses" labdából. Nagy volt az öröm, hiszen első gólját szerezte a felnőtt gárdában a tavaly még Balatonfenyvesen küzdő játékos. A múlkori zakó után Koszics Károly több helyen is változtatott, egyrészt azért is mert több hiányzónk is volt, másrészt azért is, mert Bogláron akadtak gondok az egységben. Elől például Bognár Tomi (Pecsor) kezdett, míg Erdei hátul játszott. Előbbit sérülés miatt cseréni kellett még az első játékrészben. Egy pillanatnyi "áramszünetetet" követően újra hátrányba kerültünk, melyet a földváriak azonnal kihasználtak. 1-2. A szünetet követően hazai részről szervezetebb és összeszedettebb játék tárulkozott a nézők elé. Tudták a fiúk, hogy nyerhető a mérkőzés és magasabb fokozatra kapcsoltak. Szabadrúgáshoz jutottunk. Kovács Milán ált a labda mögé és eresztett egy izmos lövést a kapu felé. Valószínűleg gól lett volna egyébként is, de Erdei a biztonság kedvéért adott még egy pofont a lasztinak, mellyel kiegyenlítettünk. 2-2. Ezután a vendégek megkapták a hidegzuhanyt. Bodogán újra megrázta magát és ismét betalált, majd nemsokkal később számára a harmadik, valamint csapata negyedik gólját is bekotorta.2-3 majd 2-4. Óriási teljesítmény volt tőle, melyet a nézők vastapssal háláltak meg. Ne feledjük, a kiszolgáló személyzetet sem. Az egyik Bodogán gól például Fenyvesi lövéséből alakult ki, mely a kapufáról pattant vissza. Fenyvesi Flóri is többször kellemetlen helyzetbe hozta a vendég védőket, de nem sikerült a mai napon gólt szereznie. Hogy ne legyen izgalommentes a maradék idő, a földváriak szereztek mégegy találatot.3-4. Így elég izgalmas volt a mérkőzés utolsó része, de újabb találat már nem született. A fiúk összekapták magukat a mai meccsre, de ez elvárható is volt a múlkori botlás után. Mondhatjuk magabiztosan és megérdemelten, annyira nem könnyedén, de hozták a 3 pontot. Jövő héten újabb kemény derbi vár ránk Szőlősgyörökben. Hajrá Fonyód!

6. Forduló: Balatonboglár - Fonyód 4:1 (1:0)

2008.09.12. 11:28
Sajnos nem sikerült megtartani veretlenségünket a Balatonboglári katlanban, ami ezen a vasárnap nemhogy nem katlan volt, hanem az elmúlt napok meleg időjárásával ellentétben nagyon hidegnek bizonyult. A hazai csapat kissé felforgatott összeállításban kezdte a mérkőzést, de ugyanezt elmondhatjuk mi is, hiszen Dr.Savanyó, Erdei és Fenyvesi nem volt ott a kezdőcsapatban ilyen-olyan okok miatt, utóbbi a második félidőben lépett pályára. Az első félidőben nem igazán alakult ki szép játék, egyik részről sem. Rengeteg technikai, és taktikai hibával játszottak a csapatok, ami főleg nálunk mutatkozott meg abban, hogy a középpályán nem sikerült labdát szerezni, valamint a védelmet feljebb tolni a támadó játékosok segítése érdekében. Messze voltunk egymástól, hiába próbáltuk játszani játékunkat a nagy pályán, az előbb említett okok miatt nem sikerült meghúzni a széleket. Igazán csak a bal oldalt lehetett futtani Mercz Laci révén, hiszen Kristóf Gyuri a jobb oldalon nem tartozik a gyors játékosok közé. Molnár Ákos próbálta mozgatni a csapatot, csak kevés támogatást kapott a társaktól. Bodogán Bence is el el tűnt a védők gyűrűjében, de azért egy két helyzetünk, sőt ziccerünk is adódott, amiket ki is hagytunk annak rendje és módja szerint. Ez megbosszulta magát, mivel a hazaiak egy nagyszerű kiugratást követően megszerezték a vezetést. A második félidő elejét nagyon jól kezdte csapatunk. Kellett ehhez az is, hogy Koszics Károly átállt 4:4:2-es hadrendre és Fenyvesi Flóri csatasorba állításával fokozni tudtuk a nyomást a hazai védelemre és középályára egyaránt. Nem is kellett sokat várni az egyenlítésre, Fenyvesi lőtt a hálóba Bodogán Bence passza után jó 15 méterről (1:1). Nem sokkal később viszont olyan hibát csináltunk hátul, ami sokkolta a csapatot. Sajnos egy figyelmetlenséget követően a hazaiak csatára rácsapott a labdára, és a tétovázó védőink közül kilépve egy az egyben vezette a játékszert Pernecz Petire, aki nem tudott hárítani (2:1). Ezután már nem sikerült újítani. Próbálkoztunk lövésekkel, betörésekkel, de ezek sajnos rendre kimaradtak. Hátul viszont megbomlott a védekezésünk és két nagy hibát követően bebiztosították győzelmüket a bogláriak. Tanulni kell a hibákból, előre nézni és a Balatonföldvár ellen kell javítani... Hajrá Fonyód!

Tartalom

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierj&#232;t!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre