Nyári edzőmeccsek 2008

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

Fonyód U-19-Páty U-19 3:5 (3:1)

2008.08.25. 13:45
A Pest megyi Páty ifi csapata a környéken nyaralt illetve edzőtáborozott. Kihivták ifi csapatunkat egy barátságos meccsre, ahol jó kezdés után sajnos vereséget szenvedtünk, annak ellenére, hogy a felnőtt csapatból is kaptak erőstést fiataljaink. hazai góllövők: Tapolcai (fejesből), Mezőfi (2 jól eltalált lövésből)

Fonyód - Siófok U19 6:4 (0:2)

2008.08.06. 18:05
Az előre megbeszélt ellenfél helyett a Siófok U19 ellen lépett pályára csapatunk vasárnap délután. A nagy melegben lejátszott mérkőzés első félidejében nem igen találtuk a ritmust. Jobbára csak helyzetecskékig jutottunk, ezeket rendre ki is hagytuk. A kultúráltan és helyenként szépen játszó fiatal vendégek ezt kihasználva 2 gólos előnyre tettek szert az első félidőben. A szünetben történt fejmosás után sikerült újítani, főleg támadásban. Forró Zsolti nyitotta meg a gólok sorát egy negyven méteres emeléssel majd nem sokkal később Bogdán Krisztián egyenlített közelről. Nem mondhatjuk hogy fergetegesen játszottunk, de azért a játék ezen szakaszában már sokkal többet volt nálunk a labda, és jöttek a helyzetek is. Molnár Ákos szabadrúgását nem tudta hárítani a vendég kapus, ezzel át is vettük a vezetést. Kicsit megnyugodhattunk, főleg úgy, hogy Bogdán Krisztián belőtte maga második gólját és már kettővel vezettünk. Aztán egy hiba után szépítettek a vendégek, majd oda-vissza potyogtak a gólok. Kovács Norbi 30 méteres bombájára még válaszoltak a fiatal siófokiak, de Dékány Zoli sokadik ziccerének értékesítése után már kialakult a végeredmény. A játék, főleg az első félidőben akadozott, a második félidei támadó futballunkra lehet építeni a jövőben. Hétvégén már bajnoki pontokért játszunk a Bábonymegyer ellen 17:00-kor kezdődő mérkőzésen. Várjuk kedves szurkolóinkat. Hajrá Fonyód!

Fonyód - Buzsák 1:3 (1:1)

2008.07.27. 22:02
Harmadik edzőmeccsünkön sajnos nem sikerült itthon tartani a három pontot. Olyannyira nem, hogy még egyet sem tudtunk szerezni. Az idén bajnoki címet szerző Buzsák egy-két játékossal bővülve jól járatta a labdát. Nyomasztó volt a vendégek labdatartása, bele is fásultunk egy kicsit, hogy állandóan menni kell a labda után. Ez a játék azonban erről szól, ha nincs nálad a játékszer, az nagy baj. Most nem sikerült tartani, futattni az ellenfelet. Ez betutható annak is, hogy a vendégek jóval nagyobb játékerőt képviseltek, mint a például a múlt heti ellenfelünk a Lengyeltóti. Mondhatjuk azt is, hogy nem voltunk teljes létszámban, de mindig az a legjobb csapat, aki kifut a pályára. A látottak alapján, azért nem lehetünk totálisan elkeseredve, hiszen jó néhány helyzetet sikerült kialakítani. Egy ilyen formás támadás (egy labdaszerzés utáni gyors kontra) végén Mercz Laci gurította el okosan a kivetődő vendég kapus mellet a labdát. Aztán nem sokkal később ismét Mercz Laci ugrott ki a kissé nehézkes vendég védők közül, de sajnos a portás menteni tudott, így maradt a félidőben az 1:1. Valjuk be, jókor jött a szünet, hiszen kezdtek nagyon ránk jönni a Buzsákiak. A második félidőben sajnos nem sikerült sokat változtatni. Maradt a vendégek labdatartó játéka, ami tovább őrölte a csapat erejét és az idegeknek sem tett jót. Egy labdavesztés utáni kontrából meg is szerezték a második góljukat Kolovicsék. Még ekkor sem estünk össze. Próbálkoztunk, de a kapu előtt sajnos nem sikerült kellő képpen koncentrálni. Kapusainknak akadt dolga bőven, a gólokról nem tehettek olyannyira kiszolgáltatott helyzetben voltak. A kegyelemdöfést a nyári átigazolási szezonban Buzsákra Szerződő Himics adta meg, az egész védelmet kicselezve passzolt Szabó Roli mellett a jobb alsóba. A másik oldalon Dékány Zoli próbálkozott a védők gyűrűjében, de sajnos nem sikerült gólra váltani próbálkozásait. Mercz Laci, Dinnyés Isti, Dancs Norbi és Kristóf Gyuri is gólt szerezhetett volna, de a helyzetek kimaradtak. A végeredményt nézve azt hinnénk sima meccs volt, de aki látta az elmondhatja, nem játszottunk alárendelt szerepet. Keöves Andrásnak köszönjük, hogy kisegítette csapatunkat, hiszen a meccs elején vele együtt voltunk 11-en. Most két nap pihenő következik és szerdán folytatjuk...

Fonyód - Lengyeltóti 3:0 (0:0)

2008.07.24. 10:25
Lejátszottuk második edzőmeccsünket, amin igazán szép játékkal sikerült nyerni a szomszéd Lengyeltóti ellen. Az egy osztállyal magasabban futballozó vendégek 1-2 embertől eltekintve a legjobb összeállításukban léptek pályára, így igenis nagy eredmény ez számunkra! Viszont a Földön kell maradni, tovább kell dolgozni a kijelölt úton és a munka meghozza majd a gyümölcsét. A szokásos felállásban azaz 4-1-4-1-es felállásban kezdtünk. Rengeteget volt nálunk a labda, rövid passzos játékunk megzavarta az ellenfelet és így utólag azt is mondhatjuk, hogy idegileg felőröltük őket, hiszen futni a labda után nem egy kellemes érzés (sokszor előfordult ez velünk régebben). Már az első félidőben is vezethettünk volna, annyi helyzetünk volt igaz a vendégek is veszélyeztettek nem egyszer, de új kapusunk Pernesz Péter jól állta a rohamokat, egy két védésénél csettintettünk is, hogy ez igen. Magabiztosan járattuk a labdát, a kapkodásnak jele sem volt, ami egyébként az utóbbi időben már nincs is a csapat játékában. Bogdán Krisztián előtt két nagy ziccer is adódott (főleg a másodikért kár, hiszen Molnár Ákos óriási passza után már "csak" a kapus volt Krisztián előtt), Fenyvesi Flóri pedig a keresztlécet "törte ketté" Kovács Norbi nagyszerű centerezését követően! Mercz Lacinak is adódott egy nagy helyzet, de lövését védte a vendég portás! A szünetben így 0:0 volt az eredmény. A fordulást követően átálltunk a 4-2-3-1-es játékrendszerre és bemutatkozott a frissen igazolt Dékány Zoltán is, aki rengeteg zavart okozott a vendégek védelmében. Aztán egy bal oldali akciót követően megszületett a vezető gólunk. Fenyvesi passzolta középre a labdát, amit Dinnyés Isti közelről juttatott a hálóba (1:0). A támadások ezzel nem értek véget! Sőt, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. A vendégek inkább csak hátul járatták a labdát, amint felpasszoltak általában mindig szerelni tudott masszív védelmünk Dr. Savanyóval az élen, aki nagyszerűen látta el a söprögető posztot, illetve a két bekk (Mercz, Kovács) is átjátszhatatlan volt! Egy esetben kerültek mögénk, de Polgárdi fölé emelt. Később Mercz Laci húzott el a bal oldalon. Két embert is kicselezett, majd óriási gólt ragasztott a léc alá (2:0)! Tegyük gyorsan hozzá, nem biztos hogy első szándékkal kapura akarta rúgni, de minden beadása így végződjön! Aztán egy gyors szabadrúgás elvégzése után Fenyvesi kergette őrületbe a vendég védelmet. Két embert is kicselezett, majd Huszka Dávid a 16-on belül felrúgta, jöhetett a jogos büntető, amit magabiztosan értékesített a "sértett" (3:0)! Az összképet tekintve megérdemelten nyertünk. Jó volt látni a csapat játékát, a sok passzt, a magabiztosságot! Csak így tovább. Hajrá Fonyód!

Fonyód - Reneszánsz (Budapesti haveri társaság) 2:0 (0:0)

2008.07.15. 15:56
Első előkészületi mérkőzését játszotta a csapat július 13-án vasárnap 18:00-kor. A budapesti haveri társaságból verbuválódott vendégek igencsak megnehezítették a dolgunkat. Látszott rajtunk a fáradtság, illetve a több hetes kihagyás, de a végére azért sikerült magabiztosan hozni a mérkőzést. A játék képe alapján megállapíthatjuk, hogy az eddig jól bevált taktika eredményes lehet a jövőre nézve, hiszen rengeteget volt nálunk a labda, amiből sikerült helyzeteket kialakítani. Az már más kérdés, hogy ezeknek csak a töredékét sikerült értékesíteni. Ezen a mérkőzésen mutatkozott be nálunk Domján Milán is, akit ha minden jól alakul le is igazolunk. Koszics Károly elmondta a szünetben, hogy a játéka meggyőzte őt, tehát ez az akadály is elhárult a játékos hazaszerződésével kapcsolatban. Köszönjük továbbá Besenyei Balázs, Keöves András és Milcsevis Gergő játékát, akik segítették csapatunkat.