2007/08 ősz
2007/08 ősz : 8. Forduló: Fonyód - Balatonszentgyörgy 1:1 (0:1)

8. Forduló: Fonyód - Balatonszentgyörgy 1:1 (0:1)

2007.10.04. 10:40

Sajnos a mai délután nem az elképzeléseink szerint alakult. Mindenki arra számított, hogy a tavaly még a megye I-ben szereplő és idén is gyengélkedő Balatonszentgyörgy gárdáját sikerül majd legyőznünk hazai pályán. Az első félidőt a kapkodás és az idegeskedés jellemezte, ami sajnos egy kiállítást is eredményezett Fenyvesi Flóri részéről. A játékvezető sem volt a helyzet magaslatán, ami tovább fokozta az ingerült hangulatot. Ráadásul még a kiállítás előtt sikerült betalálnia a vendégeknek egy felívelt labdából, amit a szentgyörgyi csatár a kapust megelőzve a háló felé passzolt, amit érkező társa közelről értékesített. Akadtak vitatott szituációk is, például Erdei vagy Fenyvesi 11-es gyanús "buktatása", de egyiket sem találta szabálytalannak a játékvezető. A második félidőt tehát tíz emberrel kezdtük meg. A csapat mentalitásán azért nagyott dobott a félidei edzői utasítás és fejmosás. A csapat is tisztában volt vele, hogy ha törik, ha szakad az egy pontot minimum be kell gyűjtenünk. A második 45 percben azért már jobban játszottunk az első félidei gyatra játékhoz képest. Próbálkozásaink rendre kimaradtak, az ellenfél ezt kihasználva több kontratámadást is indított, de újabb gólt nem sikerült szerezniük. Egy vendég szögletet követően Szabó és Dinnyés ütköztek össze, aminek utóbbi itta meg a levét. Dinnyés Pistit le kellett cserélni a derekán kapott egy térdest a kiérkező kapustól, de szerencsére komolyabb baj nem történt. Helyére Francsics Richárd érkezett a csatársorba. És megtörtént az, amire már rég vártunk: Francsics betalált a vendégek hálójába, a kapus mellett elpasszolva a labdát. Így módosult 1-1-re az állás, ami egyben a végeredményt is jelentette. Voltak még ziccereink: Bogdán Krisztián kapuratörésénél, a vendég kapus nagyszerűen érkezett, Mercz László lövése pedig a kapufa mellé csapódott. Mindkét esetben csak hajszálhíja volt, hogy nem sikerült megszereznünk a győzelmet. A csalódottság mellett, azonban örülhetünk is, hiszen tíz emberrel sikerült kicsikarnunk a döntetlent. Jövő héten Mernyére utazunk, ahol a besárgult Kovács Norbi mellett Fenyvesi Flóriánt is nélkülöznünk kell majd többek között.

Fonyód - Balatonszentgyörgy 1:1 (0:1)

Fonyód, 100 néző Vezette: Pankász 5

Fonyód: Szabó R 0 - Csapó Z 6, Kovács N 5, Kovács P 5 ('77 Bogdán K), Bogdán T 4 ('46 Kristóf Gy 4) - Mercz L 6, Dinnyés I 5 ('74 Francsics R), Fenyvesi F 5-2=3, Rómer R 5 - Erdei B 5, Bognár R 4 ('46 Németh Á)! Vezetőedző: Koszics Károly: Alacsony színvonalú, ideges hangulatú mérkőzésen egy félidőn át emberhátrányban játszottunk. Sajnos ismét átaludtuk az első félidőt, viszont szünet után megnyerhettük volna a találkozót. Mivel az utóbbi időben jó passzban voltunk, bízhattunk a sikerben. Sajnos nagy csalódás volt a mérkőzés. Talán tudat alatt elkönyveltük a győzelmet. Rosszul kezdődött a mérkőzés számunkra, egy középre ívelt labdáról a belső védőink lemaradtak, kapusunk is késett és így vezetést szereztek a vendégek. Valahogy nem tudtunk felpörögni. Igazából egy szögletszituációt követően voltunk veszélyesek. Aztán egy nyílvánvaló 11-es után Fenyvesi Flórit kiállította a játékvezető, tehát a második félidőt létszámhátrányban kezdtük. A gyenge játék miatt egy-két cserét kellett végrehajtani. 10 emberrel játszva egyre nagyobb iramot diktáltunk. Nem játszottunk most sem jól, de legalább akartunk. Mercz Laci és Bogdán Krisztián is kihagyott egy hatalmas helyzetet. Aztán a csereként beálló Francsics Ricsi végre meglőtte első gólját. Meggyőződésem, ha az első félidőt is ilyen harcos felfogásban kezdtük volna, nem maradt volna el a győzelem.

Balatonszemes: Sándorfi 7 - Lancz 7, Somogyi 6, Cziráki 7, Jáger 7, Giber 6, Vigh 5, Weisz 5, Balogh 5 ('88 Sas), Király 6 ('42 Szokodi 5), Faragó 4! Vezetőedző: Fodor László: Küzdelmes mérkőzésen igazságos pontosztozkodás.........

Gólszerzők: '77 Francsics R (8 méteres passz) ill. '7 Faragó (2 méteres gurítás)

Sárga lap: '2 Kovács N (visszahúzásért) ill. '51 Szokodi (gáncsolásért), '64 Balogh (rossz ütemű becsúszásért)

Piros lap: '40 Fenyvesi F (szövegelésért)

Dinnyés I: eléggé tompának bizonyult a játéka

Fenyvesi F: nehéz helyzetbe hozta a csapatot, a körülmények ellenére sem tudom felmenteni

Hiányzók:

Bognár T - nem készült el az igazolása, Forró Zs - családi elfoglaltság, Kovács M - családi elfoglaltság, Molnár Á - betegség, Németh N - hajózás, Szalai Z - legénybúcsúztató

Rövid összefoglaló (videó)!

Képek a meccsről!

Ifjúsági mérkőzésen: Fonyód - Balatonszentgyörgy 1:2 (1:2)

Nem sikerült meglepetést okozni, holott a mérkőzés összképét tekintve akár a győzelem is meg lehetett volna a 3. helyezett vendégek ellen.

Hazai gólszerző: '28 Babodi G (19 méteres szabadrúgás)